עו"ד שמואל סמואל זכה בתואר יקיר העיר תל-אביב-יפו

11/06/2010

עו"ד שמואל סמואל-"יקיר העיר תל אביב-יפו", יום העצמאות תש"ע.

 

התואר "יקיר העיר תל אביב –יפו מוענק זה 35 שנה ברציפות, מאז שנת 1976. לדברי ראש העיר רון חולדאי בטקס, "הכבוד שאנו חולקים להם אינו בשבילם אלא הוא בשבילנו, כי אנחנו הנהנים ממנו, באשר אנו הזקוקים לכך שמעשיהם ישמשו דוגמה לציבור ולנוער ויהוו אות ומופת, אישית ומוחשית, למפעל חיים שטעמם הוא הפרט למען הכלל."

בין מקבלי התואר השנה – עו"ד שמואל סמואל, יליד בולגריה. ע"ד שמואל סמואל נולד בשנת 1923 בבורגס בבולגריה. היה חבר בתנועת הנוער "מכבי", ובשנת 1935 הצטרף לסניף בית"ר בבורגס, היה מפקד הקן, וטיפל במחתרת בפליטים יהודים, שחיפשו דרך להגיע לארץ ישראל. בשנת 1942 נשלח לעבודות כפיה על-ידי ממשלת בולגריה הנאצית.באפריל 1944 עלה לישראל והצטרף לאצ"ל.

ש. סמואל למד משפטים האוניברסיטה העברית בירושלים. כסטודנט וכמתמחה במשרד ניצל את קשריו עם בית הדין הצבאי הבריטי, והעביר מידע מודיעיני חשוב לארגון האצ"ל. הוא השתתף בקרבות על יפו ו-וילהלמה. במסגרת שירותו בצה"ל במלחמת העצמאות השתתף בכיבוש ייבנה ובהתקפה על אשדוד, נגד הצבא המצרי. כן לקח חלק בכיבוש הגליל המערבי, ואום רשרש (אילת של היום) לחוף ים סוף.

לאחר מלחמת העצמאות השלים את לימודי המשפטים.

 

ש. סמואל כיהן כחבר ועד מחוז תל אביב של לשכת עורכי הדין ומוסדותיה, היה יו"ר הוועדה להגנת המקצוע במחוז תל אביב ויו"ר הוועדה של בתי המשפט במחוז. הוא חבר הוועד המרכזי והמועצה הארצית של לשכת עורכי הדין, ובעבר כיהן כממלא מקום יו"ר הלשכה, וכן - חבר בוועדה למינוי שופטים בישראל.

 

עו"ד סמואל ממשיך גם היום בפעילותו המקצועית והציבורית – הוא חבר הנהלת ברית חיילי האצ"ל ויועצה המשפטי, חבר בהנהלת חוג "תגר" וחבר תנועת חרות והליכוד.

ש. סמואל הוא עד היום משפטן פעיל, ועומד גם היום בראש משרד "יוסף סמואל ושו"ת", אותו יסד אחיו המנוח – יוסף סמואל ז"ל בשנת 1940.( פרטי המידע המפורטים למעלה, מתוך החוברת המיוחדת, שהוצאה לאור לרגל האירוע בהוצאת עירית תל אביב יפו, "יקירי תל אביב-יפו, תש"ע"

 

רשמה: אסתר  חוטינר

עבור לתוכן העמוד