ביקור שגריר בולגריה בארץ, מר דימיטר צנצ'ב, במועדון העמותה לגימלאים בבת-ים

שגריר בולגריה בארץ, מר דימיטר צנצ'ב, בקר במועדון ב-31 ביולי והשאיר רושם בל יימחה

 

המקום הוא מועדון גימלאים יוצאי בולגריה ע"ש מר ויקטור שם-טוב, בבת-ים.

המועדון פועל במהלך כל השבוע, כשגולת הכותרת הינה בימי שישי עת נערכת במועדון חגיגה הקרויה "טברנה".החברים מבלים כמה שעות ביחד, כשמנעימה את זמנם הלנה, זמרת נפלאה בעלת קול זמיר ונגנים מקצועיים ומנוסים מפליאים נגינתם

היום נערך במועדון אירוע יוצא דופן שבו ארחו החברים את שגריר בולגריה בישראל, מר דימיטר צנצ'ב.

השגריר התקבל בכניסה עם מגש של לחם ומלח, כנהוג בבולגריה ושהוגש לו על ידי שתי חברות המועדון בלה ולאה.הדבר הביא את השגריר לחוש ממש כאילו הוא בביתו.

את השגריר קדמו בברכה חמה שניים – חבר ההנהלה מר עמוס ליאון וכן מר פיני מזרחי יו"ר עמותת הגימלאים.

לאחר מכן חזרה ושרה הלנה שבקולה המרטיט לבבות בצעה שירים יפהפיים בבולגרית וגולת הכותרת של מאורע נפלא שכזה היה נאומו חוצב הלהבות של מזכיר המועדון, הצנוע והעניו, מר חיים אשכנזי.

מר אשכנזי נשא דבריו בשפה בולגרית רהוטה ונגע בין היתר בסימני דרך ביחסים בין יהדות בולגריה בישראל ובין תושבי בולגריה שאינם יהודים ואף עמד על הקשר החם ששרר לפני העליה ההמונית ואף עתה, כאשר יהודים רבים מתארחים בבולגריה לעיתים קרובות ומתקבלים בסבר פנים יפות ובחמימות. מר אשכנזי דבר גם בעברית השגורה היטב בפיו של השגריר האורח.

לאחר מכן הוזמן השגריר לשאת דבריו והואהתחיל את נאומו בעברית, והודה מקרב לב על קבלת הפנים שנערכה לו והבטיח שהוא ימשיך את הקשר החם עם חברי המועדון וברצון יבקר פעם נוספת בו.את נאומו הוא סיים בשפה הבולגרית, וכל השומעים חשו עד כמה אינטליגנטי הוא האיש העומד בפניהם.הוא שוב הודה על קבלת הפנים החמה לה זכה במועדון והדגיש את החמימות שהוא נתקל בה אף בעבודתו היום-יומיתבשגרירות ובמגעיו עם יהודים יוצאי בולגריה.

ושוב עלו הזמרת ומלויה ותפסו את מקומם על הבמה והמשיכו להנעים את הזמן, כשכל זה מלווה בריקודים עממיים בולגריים שסחפו גם את כבוד השגריר והשמחה היתה רבה מאד.

ברצוני לציין את כוח הרצון הגדול של באי המועדון.אלה אנשים שרובם חצו את גיל ה-80 לחייהם ולראותם מפזזים ונהנים ממש רגש אותי.הדבר מראה שהמרץ והרצון (מבלי לחשוב על כאבים) הם המחזיקים אותם ועל כך אומר רק – תבורכו ותמשיכו לפזז כאילות קלות רגליים עד 120 – אמן!!!!!!!!!!

אינני בקיאה במיוחד בניהול המועדון אך ידוע לי שהוא מנוהל ע"י אנשים מיומנים וישרים והכל נרשם בקפידה רבה כבכל מנהל תקין.

 

הנאתו של השגריר היתה כה רבה שהוא לא עזב את המקום אלא בסיומה של המסיבה.

 

 

 

לסיום, אני מבקשת לציין את עבודת הצוות של האנשים במועדון נהדר זה בו כולם עושים במלאכה בכל עת, בחול ומועד.הם דואגים לפתיחת המועדון בשעות הבוקר ולסגירתו בשעות הצהריים וכן דואגים לכיבוד, במיוחד בימי "טברנה" כשכולם יושבים ליד שולחנות ערוכים בכל טוב (זאת כמובן תמורת תשלום מועטמצד המשתתפים).

תודה רבה לכם אנשים חביבים ויקרים שלי על כי הצלחתם להביא לשגשוג מקום נהדר זה שאליו נוהרים החברים כמעט מדי יום ונהנים ממשחקי חברה שונים והחשוב מכל מעבירים את שעות הפנאי בחברותא ובכיף אדיר.

 

תודה רבה, תבורכו ותמשיכו להנעים את זמננו.

בקי לוי

 

עבור לתוכן העמוד