דיווח על חדשות באגודה לידידות והזמנה למפגש

26/04/2010

כפי שהודענו בעמוד הבית של האתר:
הפעילות הקרובה של הארגון תתקיים ביום ד' ה-5 במאי, שעה 17:30 באולם ביאליק בבית הסופר ברח' קפלן 6 בתל-אביב.  בתאריך זה יתקיים מפגש פתוח של הארגון. למפגש נשלחו הזמנות לא רק לחברי הארגון, אלא גם לאוהדים ומצטרפים פוטנציאליים. רצ"ב ההזמנה (ראה למטה מסמך מצורף). ההזמנה שנשלחה ע"י  יו"ר הארגון - ד"ר משה מוסק, כוללת פרטים על התכנית ובה גם חלק אמנותי.  קוראי הודעה זאת, המוצאים עניין במפגש ובפעולות הארגון, מוזמנים בזה לבוא ולהשתתף.

ננצל הזדמנות זאת כדי לדווח על חדשות בהתאחדות לשיתוף ואחווה עם בולגריה מאז ספטמבר 2009 - חודש בו משלחת גדולה שלנו ביקרה בבולגריה כדי להשתתף בחגיגות יובל ה-100 של בית הכנסת בסופיה ובאותה הזדמנות לקחנו חלק בסדרת מפגשים עם אנשי ציבור ומוסדות שונים בבולגריה.

חודשיים לאחר שוב המשלחת מבולגריה, ב-12 בנובמבר 2009, בפתאומיות הלך לעולמו היו"ר שלנו - חברנו האהוב עמנואל זיסמן ז"ל. אמנם הוא סבל בשנים האחרונות ממחלה שתקפה אותו, אך לאחרונה היה נדמה שמצבו הולך ומשתפר.  הוא הנהיג את המשלחת האחרונה לבולגריה והיה בה הרוח החיה. עמנואל התקבל בחמימות מופגנת במפגשים הרבים של המשלחת עם אנשי ציבור בולגריים ובציבורים שונים. הייתה לנו אפשרות להיווכח בפופולריות העצומה של עמנואל בבולגריה, כאשר נשא דברים ביום עיון שהתקיים באוניברסיטת סופיה, כאשר שלשה ערוצי טלוויזיה שהמתינו לסבלנות עד שיגיע תורו התנפלו עליו והקליטו כל מילה שיצאה מפיו. מותו השאיר חלל לא רק בארגון שלנו, אלא ביהדות בולגריה בכלל, שעמנואל היה אחד מבניה ומנהיגיה הבולטים. יהי זכרו ברוך!

ב-20 בינואר 2010, באסיפת הנהלת הארגון, הועלה זכרו של עמנואל ונבחר היו"ר החדש - חברנו ד"ר משה מוסק.

כדי לאפשר גמישות גדולה יותר בניהול הארגון וכדי לשפר את יכולת קבלת ההחלטות, כבר בעבר הועלו בהנהלה הצעות לבחור מתוכה מזכירות מצומצמת יותר וזאת לנוכח העובדה שקשה לכנס את ההנהלה המונה 41 חברים. בישיבה האחרונה של ההנהלה הוחלט לגשת מיד לבחירת המזכירות. ואמנם, במהלך פברואר נערכו הבחירות וכבר באותו חודש ערכה המזכירות הטריה בת 13 החברים את ישיבתה הראשונה.

בחודש מרץ השנה (2010) משלחת שלנו יצאה לבולגריה כדי להשתתף באירועים לציון יום השנה להצלת יהודי בולגריה ה-11 במרץ.  המשלחת ניצלה את שהותה בבולגריה כדי להיפגש עם אישים בולטים וארגונים וזאת במסגרת פעולתה להידוק הקשרים בין שני העמים ושתי המדינות. הפגישה הבולטת ביותר הייתה עם נשיא בולגריה, מר גיאורגי פארבנוב.  על המשלחת נדווח בנפרד.

נמשיך לדווח באתר זה על פעולותינו ותכניותינו לעתיד. 

 

  הזמנה למפגש של האגודה לידידות ישראל-בולגריה שיתקיים ב5 במאי 2010
עבור לתוכן העמוד