בולגריה וישראל חתמו על הסכם לאימונים צבאיים משותפים

16/01/2012

בולגריה וישראל חתמו על הסכם לאימונים צבאיים משותפים

 

 

שר הביטחון של בולגריה, מר אניו אנגלוב ושר הביטחון של ישראל, אהוד ברק, חתמו על הסכם לאימונים צבאיים משותפים. הידיעה פורסמה על ידי הדובר של משרד הביטחון הבולגרי.

בפגישתם במשרד הביטחון בת"א חתמו שני השרים על כמה הסכמים המסדירים את  שיתוף הפעולה בין שתי המדינות ע"י פעילות אימונים משותפת. ההסכם הראשון מסדיר את הזכויות, התחייבויות, והחובות של שתי המדינות באימונים משותפים של שני הצבאות, מצב הכוחות בשטח הארץ המארחת, וכן שאלות הקשורות לסביבה, חוקיות, כספים, תאונות וכו'.

 

בפגישת השרים נחתם גם מיזכר להבנה לשיתוף פעולה בתעשיה הביטחונית, בין המשרד הבולגרי לכלכלה, אנרגטיקה ותיירות ומשרד הביטחון של ישראל. המיזכר מסדיר את שיתוף הפעולה בייצור והמסחר של המוצרים המיועדים להגנה ואת הרחבת הפעילות המדעית, המחקרית והניסיונית בין שתי המדינות.

 

בעת חתימת ההסכמים, אמר השר אנגלוב שהוא משוכנע ששני ההסכמים אינם רק מסמך לעסקים ומסמך לצבאות של שתי המדינות, אלא מביאים את המסר הפוליטי שבולגריה וישראל צעדו עוד צעד קדימה בכיוון שיתוף פעולה מואץ ודו-שיח אסטרטגי.

 

השר הבולגרי התקבל ע"י משמר כבוד במשרד הביטחון בת"א, בו ניהל שיחה של למעלה משעה עם אהוד ברק. שני השרים הדגישו את החשיבות ההסכמים שנחתמו, להעמקת שיתוף הפעולה בין שתי המדינות והביעו שביעות רצון מהעמקת היחסים והגברת ההבנה ההדדית.  

עבור לתוכן העמוד