בולגריה מעניקה אות כבוד לחברנו, שמואל ארדיטי

26/07/2010

ב-20 ביולי, בבית שגרירות בולגריה בתל-אביב, התקיים טכס צנוע בו חברנו שמואל ארדיטי, יהודי בולגרי, קיבל את אות הכבוד  "ענף הדפנה" המוזהב. האות מוענק ע"י שר החוץ הבולגרי.  מר ארדיטי זכה באות עבור תרומתו לפיתוח יחסים טובים בין בולגריה לישראל ולתדמית חיובית של בולגריה בדעת הקהל בארץ.

האות נמסר לזוכה על ידי מר דימיטר צנצ'ב ,שגריר בולגריה בישראל. מלבדו נוכחו בטקס: הקונסולית, גב' קריסטינה בז'רנו, חברי חוג "תמרה", ידידים קרובים של מר ארדיטי ובני משפחתו.

מר צנצ'ב, הדגיש בדבריו את תרומת מר ארדיטי להענקת התואר "חסיד אומות עולם" לוולדימיר קורטב. "שמואל ארדיטי הינו פטריוט בולגרי ופטריוט ישראלי בעת ובעונה אחת", הוסיף.

הזוכה באות השיב : "אנו, יהודי בולגריה, אוהבים את בולגריה וישראל. בולגריה היא ארץ הולדתנו, בה לראשונה ראינו את אור השמש ובה למדנו לדבר בשפת אמנו - הבולגרית. ישראל היא מולדתנו הישנה-חדשה. הרומאים שרפו את בית-מקדשנו והרסו את ארצנו. יצאנו לגלות שנמשכה 1900 שנה, עד שב-1948 הקמנו את המדינה היהודית. היחסים בין שתי מדינותינו טובים מתמיד. מינויו של השגריר צנצ'ב היה נקודת מפנה בהתפתחות הקשרים הטובים בין שתי המדינות. תחי בולגריה, תחי ישראל!" סיים ארדיטי את דברי התודה על אות הכבוד בו זכה.

הטכס ננעל בשתיית ראקייה ואכילת בורקאס, כמיטב המסורת של יהודי בולגריה.
והמערכת מוסיפה: אנו משתתפים בשמחתו של חברנו ארדיטי! עם זאת, אנו מייחלים ליום בו טקסים דומים יתקיימו בבית שגרירות בולגריה בבירתנו - ירושלים.

 

עבור לתוכן העמוד