שינויים ב"קופת עליה"

23/07/2016

לאחרונה התקיימו חילופי גברי בהנהלה הבכירה של "קופת עליה" - אגודה שיתופית לאשראי, המזוהה כל-כך עם העליה הבולגרית. האגודה הוקמה ע"י עולים מבולגריה עוד בשנת 1937, במטרה לתת לחבריה הלוואות שיעזרו להם להתגבר על קשיי הקליטה בארץ.  האגודה קיימת ופעילה עד עצם היום הזה ומגישה עזרה לבני הדור השני והשלישי של בני הקהילה.  החילופים התקיימו עבעקבות בקשת החברים לפרוש, אחרי שנים ארוכות בשירות "קופת עליה".

 

בתפקיד יושב ראש המועצה - המוסד העליון של קופת עליה שהוא בפועל הדירקטוריון שלה, החליף מר שמואל פלקון את יו"ר המועצה הוותיק, מר הרי זסלר. מר זסלר הוא יליד בולגריה שהוא גם מנהיגם של יוצאי בולגריה בחיפה והצפון. מר זסלר מלווה באופן פעיל את "קופת עליה" עוד משנות ה-70 של המאה הקודמת. כמתנדב בשירות הקהילה תרם מר זסלר את זמנו ואת ניסיונו הרב לשירות "קופת עליה". מר זסלר הנהיג את המועצה בעצה טובה ובקביעת מדיניותה ע"י ניהול זהיר ונבון.  מחליפו, מר שמואל פלקון הוא מבכירי העובדים של קופת עליה ובהמשך גם של בנק לאומי. כחבר פעיל של המועצה גילה מר פלקון כישרון ועניין רב בפעילות המועצה.

 

החבר השני בהנהגת "קופת עליה" הוא מר יעקב קונפורטי. עד פרישתו מילה מר קונפורטי את תפקיד יו"ר הנהלת הקופה. מר קונפורטי, יליד בולגריה מלווה את "קופת עליה" למעלה מיובל שנים.  בשנת 1955 החל מר קונפורטי את דרכו ב"קופת עליה" כפקיד זוטר ומאז לא נפרד מהמוסד.  אחרי 24 שנים הצטרף להנהלת הקופה ומזה כ-5 שנים מילא את תפקיד יו"ר ההנהלה, תפקיד שניתן להשוותו למנכ"ל בארגונים אחרים. מר קונפורטי ניהל בתבונה את "קופת עליה" והביא לשיגשוגה בהתנדבות ובצניעות הראויים לשבח. את מר יעקב קונפורטי החליף מר יצחק פנחס - בנקאי בכיר פעיל, בעל ידע וניסיון בתחום הבנקאי.

 

בתקופת כהונתם של מר זסלר ומר קונפורטי זכתה "קופת עליה" להצלחה לא מבוטלת בתחום ההשקעות והרווחים ומאזני האגודה וחשבונות הרווח/הפסד הראו תמיד תוצאות חיוביות. "קופת עליה" הוקם וממשיך להיות מוסד לשירות הקהילה. רווחיו חוזרים לקהילה באמצעות מענקים לסטודנטים ולגופים שלא למטרות רווח.

 

ברכות ואיחולי בריאות טובה לצוות היוצא, ברכות ואיחולי הצלחה לצוות הנכנס!

 

משרדי "קופת עליה" נמצאים בריוב ידידיה פרנקל, 30, בדרום ת"א.
טלפונים: 03-6812495, 03-6813784

 

לפרטים נוספים: לחץ כאן.

עבור לתוכן העמוד