נשיא בולגריה בירושלים

25/10/2012

מחזה רגיל הוא לראות את ירושלים הבירה מקושטת בדגלי אומות העולם, בכל ביקור של ראשי מדינות בארצנו. אך הירושלמים ילידי בולגריה, אינם יכולים להסתיר את התרגשותם כשעירם מקושטת בדגלי בולגריה, אותם למדו לאהוב בילדותם!

ביקורו של מר רוסן פלבנליאב בירושלים היה קצר אך הורגש היטב. שלא כבביקורים קודמים, הפעם הביקור נסקר ע"י התקשורת. מר פלבנליאב הוא נשיא מזן חדש - צעיר אינטליגנטי ודעתן, כריזמטי, רהוט דיבור ובעל חיוך שלא ניתן לעמוד בפניו.

אחד הנושאים המרכזיים שעלה והודגש בדבריו בשני המפגשים עם הציבור הוא ציון 70 שנה להצלת יהודי בולגריה שיצויין בבולגריה במרץ 2013 בסדרת אירועים. עשה רושם מדברי פלבנליאב שבולגריה עושה הכנות רציניות לקראת האירוע ונעשים מאמצים לשוות לו אופי בינלאומי. בולגריה תנסה בצדק להבליט לפני דעת הקהל העולמית את העובדה שהעם הבולגרי יוצא דופן משאר עמי אירופה, בכך שעלה בידו למנוע את השמדת יהודי ארצו ממכונת המוות של היטלר.

נושא אחר שהובלט בביקור נשיא בולגריה הוא הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות. וכאן ראוי להדגיש שמר פלבנליאב לא הגיע מהפוליטיקה, אלא, מעולם העסקים, בו בילה במשך עשר השנים לפני שנבחר לתפקידו. המפגש עם נציגי העליה הבולגרית נוצל בעיקר כדי לשמוע רעיונות מהמוזמנים על דרכים לעידוד השקעות ישראליות בבולגריה והצעות לסילוק מכשולים ביורוקרטיים לפיתוח יוזמות כלכליות משותפות. במרכז התמונה המצורפת - נשיא בולגריה במפגש עם בני הקהילה הבולגרית,

עבור לתוכן העמוד