קריאה להתנדבות בחוג "קרן אור"

13/09/2011

               לחברי הבולגרים הצעירים שלום,

        

         צעירים?!  כבר לא כל-כך, אבל לפני שנים, כאשר רגלנו דרכה לראשונה בארץ הקודש, היינו ממש צעירים - ילדים.  כאן גדלנו, התבגרנו, למדנו ואפילו הגענו למשרות ותפקידים מכובדים.  עם זאת, רובנו מרגישים שקשה לנתק את שורשינו מאותה ארץ בה ספגו ריאותינו את הנשימה הראשונה של האוויר הבלקני הצח.  ועם  השנים, אותה כמיהה לשורשים לא פסקה.

 

         יום אחד לפני שלש שנים, הזמין אותי המראיין שמואל שי לראיון במסגרת "שבת תרבות", במרכז "מנדל" ביפו. הגעתי בשמחה, הצגתי את בובות התיאטרון שאני מפסלת, את עיצובי התכשיטים שלי וגם שרתי משירי ולוויתי את עצמי בגיטרה.  בסוף התכנית ניגש אלי אדם חביב, הציג את עצמו כנתן אלעזר, יו"ר חוג "קרן אור" לתרבות ספרות ואומנות שליד איחוד עולי בולגריה והזמין אותי להופיע במפגש  הקרוב, המתקיים במקום מידי חודש. הופעתי והוזמנתי שנית ואז זה קרה:   סוף חודש יוני, מפגש אחרון לפני היציאה לפגרת הקיץ. אישה מעל גיל 90 עלתה באטיות על הבמה, על פניה חיוך עצוב ואמרה: :תודה על התכניות היפות שקיימתם במשך השנה אבל עכשיו בקיץ, כשאתם יוצאים לחופש, לא יהיה לנו למה לצפות ולאן ללכת!".  השפלתי את ראשי, כדי שלא יראו את הדמעה המתגלגלת ואז ידעתי: - אני אתנדב כאן. אם הדבר יכול לשמח ולתרום לאנשים מבוגרים - אתן את חלקי לשמחה.

 

          "קרן אור" הנו חוג לתרבות ספרות ואומנות, המקיים מפגשים אחת לחדש באולם בית מנדל ביפו. החוג קיים 20 שנה ואנו מייחלים שהמסורת תימשך.  קהל המבקרים הם גמלאים עולי בולגריה, המגיעים לכאן כדי ליהנות מתכנית טובה ולפגוש ידידים ומכרים.

 

המנחה הקבוע הנו השחקן אלברט כהן והשחקנית לבנה פינקלשטיין הנה אורחת כמעט קבועה. התכנית כוללת: הרצאה קצרה, הקראות מיצירותיהם של חברי החוג (גם בבולגרית), חלק אמנותי עם זמרים, נגנים, מקהלות, קטעי ריקוד ועוד.

 

שגריר בולגריה, מר צנצ'ב הנו אורח כבוד ונספחת התרבות הגב' כריסטינה ביג'רנובה מכבדת אותנו בנוכחותה.  "כאן המקום היחידי בו אני מרגיש בבית" אומר מר צנצ'ב, הדובר עברית טובה למדי.

 

          כדי להמשיך ולקיים את הפעילות הברוכה הזאת, אנו זקוקים לעזרתם של מתנדבים "בולגרים צעירים" שמכתב זה מדבר אליהם.  תחומי העזרה לה אנו זקוקים רבים ומגוונים:  רעיונות לגיוס מרצים ואמנים מתנדבים, הפצת הרעיון על קיום החוג בין עולי בולגריה, תרומתו לקהילה ועוד ועוד... כך נוכל ביחד "לשמר" את המורשת ולשמור פינה חמה בלב ובלב יפו.

 

 

                                                                                      בתודה ובברכה,

 

                                                                                      מדי בנדו

 

ליצירת קשר יש לפנות למדי בנדו  052-3611189

או במייל  medirb@netvision.net.il

עבור לתוכן העמוד