חני בדרכה האחרונה

25/05/2010

חני בדרכה האחרונה

 

קהל רב נאסף בבית הלוויות כדי ללוות את חני בדרכה האחרונה. היו שם אנשי צבור, עיתונות, רדיו וחברים לרוב.   אנשי השגרירות הבולגרית היו בין הנוכחים, והתערבו עם נציגי יהדות בולגריה .

 

אנשים סרבו להאמין למה שקרה, השאלות עפו באויר, תהיות, מרירות על גורל אכזר שלקח מאתנו חברה כל כך יקרה וצעירה ובצד הוריה שהלב נקרע רק לראותם באבלם ובצערם. אילן לא מצא את מקומו והילך אנה ואנה.  לפתע הושלך הס והאנשים נאספו מתחת לסככה כדי להפרד מחני אהובתו.

 

אחרי התפילות הנחוצות, התחילו ההספדים והם היו אחד יותר קורע לב מהשני – בחורה צעירה שדברה על אחותה, יו"ר איחוד עולי בולגריה, מר אברה יום-טוב שמספר פעמים נחנק בדמעותיו בהספידו את יד ימינו באיחוד. אחריו עלה כבוד שגריר בולגריה בארץ, מר דימיטר צנצ'ב, אשר הספיד את חני בעברית ובסוף סיים בדברים חמים עליה ועל פועלה בבולגרית – הרי בודאי היה לו יותר קל להתבטא בשפת האם שלו.  סיים את החלק הזה מר נסים לוי, ידיד ורע של חני, מפיק טלויזיה, שחני עזרה לו לחזור לבולגריות שלו שהקריא מכתב פרידה ממר סימיון וסילב, עיתונאי ופרשן פוליטי ידוע מבולגריה, שהדגיש את קשריה של חני לבולגריה ועד כמה היא תחסר לכל המאזינים ברדיו ואף לצופי הטלוויזיה בבולגריה. 

 

מסע הלוויה יצא משער גאולה והשתרך לאורך מסלול די ארוך, עד שהגיע למקום משכבה האחרון של חני. אחרי התפילות הרגילות, הקדיש ועוד, כוסה הקבר ואז התחילו לזרום הפרחים עליו.  מרוב פרחים לא ראו אפילו את שמה ואת הכתובת האחרונה שלה.  אנשים נדחפו, הניחו פרחים ואבנים על הקבר וכל אחד מלמל דברי פרידה ממנה.  לפתע פצחה גברת בלבן בשירה בקול סופרן גבוה והס הושלך בין הקהל.  כשהיא סיימה, התקרב לקבר טל קרביץ, אמן ברוך כשרונות שחני הכירה ומשכה לפעילות בבית מנדל, וכדרכה בקודש, הצליחה לקרבו לבולגריות ולהתידד אתו בזמן הקצר שהכירה אותו. הוא שר שיר שהקדיש לחני,עליו ידע שחני מאד אהבה – שיר בבולגרית על יופי היער בבולגריה.

 

אחרי זה התחיל הקהל להתפזר למרות שהיה קשה להיפרד מעל חני.

עבור לתוכן העמוד