מסיבת חנוכה בבת-ים - במועדון הגמלאים ע"ש ויקטור שם-טוב

אמש התארחתי בהנאה בלתי רגילה במסיבה יפהפיה מטעם חברי מועדון הגימלאים ע"ש ויקטור שם טוב בבת –ים.

האירוע התקיים במקום רחב ידים ומהנה "על המרפסת" בבת ים.

על האירוע כרגיל "תפס שליטה" חיים אשכנזי, האיש הכי אינטליגנטי ובעל קסם אישי שאני מוקירה ומעריכה.

להדלקת הנרות חיים הזמין, מי אם לא, את הרב צפון שעם קולו הצלול והמרטיט שר וריגש את כל האורחים. בזה אחר זה הזמין חיים את מדליקי הנרות.

במסיבה כיבד אותנו בנוכחותו ראש העיר מר לחיאני שכמובן הוזמן להדליק נר וכן נאם מספר משפטים.

בין האחמ"ים שהתארחו במסיבה היה אמור להגיע גם האיש האהוב שלנו שהשאיר את חותמו בלבנו והוא כמובן סגן שר החוץ הבולגרי, מר צאנצ'ב שהיה שגריר בולגריה בישראל והופיע כמעט כל יום שישי ל"טברנה" - מסיבת חברי המועדון עם כיבוד וזמרת, מלווה בתזמורת מינימלית. מר צאנצ'ב היה מתייצב, עולה על הבמה ושר לצדה של הלנה ולא פעם שר גם סולו כשראו על פניו את אהבתו לעם בישראל ובראש וראשונה למועדון שנתן לו במה להנות ולהביע את יכולתו בשירה.

מר צאנצ'ב הגיע לארצנו בראש כבאים מבולגריה שבאו לעזור ולתת כתף באסון הכרמל. הוא יצר קשר עם חיים וביקש מאד להשתתף במסיבה, אך לצערנו הדבר לא התאפשר, כי המטוס עם הכבאים (האמיצים מבולגריה) שעזרו למדינת ישראל בעת אסון גדול נקרא לשוב הביתה. למרות שהוא לא היה פיזית איתנו הוא צלצל מבולגריה לאחל לכולם חג שמח והבטיח לשוב ולבקר בישראל (נשמח לראותך, חבר!)

כמו כן התארחה הקונסולית הבולגריה, אשה מדהימה שברכה אותנו בחום לב וחיים תרגם את מה שאמרה הגב' המכובדת (מתרגם למופת!).

ואחרון חביב, יו"ר איחוד עולי בולגריה, ג'קי ארואטי, גם הוא נשא נאום קצרצר כי אמר (וזה נכון מאד!) שהערב נועד לשירים וריקודים ולא לנאומים.

ברשותכם אני שמחה להציג את הגברת שאמנם לא הייתה בין המופיעים בפרהסייה, אך לי ניתנה הזכות והכבוד לשבת לצידה ולהכיר אשה "ענקית", ענווה ונבונה וכמובן שזו הגב' בטי ליאון העושה את "מלאכתה" בשקט וללא "צרמוניות". הגב' בטי ליאון הוציאה בשבוע שעבר (בבולגריה) ספר שכתבה על אביה ז"ל, ד"ר פרחי, ולצערי (מאחר ואינני קוראת בולגרית  לא אוכל לקראו). כל הכבוד בטי! כמו שכבר אמרתי האתר "על המרפסת" היה יוצא מהכלל וכן השירות מהיר עם חיוך ולא אפסיק בטרם אומר שגם האוכל היה מאד טעים ובשפע.

גולת הכותרת של הערב הזה שייכת לחברי המועדון המקסימים שהוכיחו חד-משמעית שגיל זה רק ספרות ולא בא לידי ביטוי ברצונות האדירים של האנשים הנפלאים הללו להנות מכל דקה.

הם חוללו על רחבת הריקודים כמו שגם בני 18 לא היו מתביישים לרקוד.

ישבתי וצפיתי במחוללים (שלא ישבו כמעט ליד השולחנות, אלא רק על במת הריקודים) וחשבתי: תודה לכם אנשים מקסימים שכמוכם ואל תפסיקו לרקוד, להנות, לשיר עד 120 אמן ואמן! וברשותכם מלה טובה אומרת אני לבעלי, האיש הכי אהוב, והכוונה כמובן לז'ק לוי שטרח למעלה מחודש ימים לארגן, לגבות את הכספים ולדאוג להושיב את המוזמנים בשולחנות בין חבריהם.

תודה רבה שהתאפשר לי להביע את הגיגי לבי ולהתראות רק בשמחות אמן ואמן!!!

                                          

עבור לתוכן העמוד