שגרירה חדשה של בולגריה בישראל

29/08/2019
שגרירה חדשה  של בולגריה בישראל (הגדל)

בחודשיים האחרונים הגיעה לארץ שגרירה חדשה של בולגריה בישראל - גב' רוּמִיָאנָה בָּצְ'בָרוֹבָה. הגב' בָּצְ'בָרוֹבָה הגיעה אלינו לאחר סיום שליחותו הדיפלומטית של השגריר הקודם, ד"ר דימיטאר מיכאילוב, לאחר 6 שנות כהונה.

בתמונה המצורפת: הגב' בצ'ברובה בעת הגשת כתב האמנה לנשיא המדינה, מר ראובן רובי רבלין.
קליק על התמונה המצורפת: מפגש בין השגרירה בצ'ברובה, לנציגי יהדות בולגריה בירושלים. 

הגב' בצ'ברובה שהיא סוציולוגית על פי השכלתה האקדמית, היא פוליטיקאית ותיקה, מהפוליטיקאים הבכירים ביותר של מפלגת השלטון בבולגריה. במהלך העשור האחרון נשאה בתפקידים בכירים ביותר בממשלה:  סגן ראש הממשלה ושרת הפנים בין  2014-2017. כשרת פנים היא הובילה בפרלמנט חוק נגד הטרור והשתתפה בהקמת מרכז לאומי למלחמה בטרור. היתה חברת פרלמנט לאחר הבחירות ב-2014. תפקידה האחרון (לפני שליחותה הדיפלומטית לישראל) היה מנהלת לשכת ראש הממשלה, תפקיד אותו נתבקשה למלא בפעם שניה, לאחר שכבר מלאה אותו בין השנים 2009-2013. במסגרת תפקידיה כסגן ראש הממשלה, כשרה וכאשת אמונו של ראש ממשלת בולגריה, ביקרה הגב' בצ'ברובה בארץ במסגרת מפגשים בין שתי הממשלות ובמסגרת משלחות רמות דרג אחרות לישראל.

 

שליחותה הדיפלומטית של גב' בצ'ברובה היא הראשונה אותה היא נתבקשה למלא. מאז חידוש היחסים הדיפלומטיים עם בולגריה ב-1990 היו רוב שגרירי בולגריה דיפלומטים מקצועיים. לראשונה מגיעה אלינו שגרירה שהיא פוליטיקאית מהבכירות ביותר בארצה, הקרובה למוקדי קבלת ההחלטות. החידוש במנוי שגריריה הקרובה לאזנו ולפיו של ראש ממשלת בולגריה, יתרום לדעתנו להעמקת היחסים והידידות בין שתי המדינות. "כולנו בולגרים" מברך את השגרירה בצ'ברובה בברכת ברוך בואך לארצנו, ומאחלים לך הצלחה מלאה במלוי תפקידך!  

עבור לתוכן העמוד