משלחת לבולגריה ליובל 75 שנה להצלתנו

11/01/2018
משלחת לבולגריה ליובל 75 שנה להצלתנו (הגדל)

"שלום" - ארגון יהודי בולגריה
 (ארגון היהודים החיים היום בבולגריה) 


8 בינואר 2018


אל: יצחק אינו
העתק: להנהלת איחוד עולי בולגריה בישראל

 

אינו היקר וחברינו בישראל,

כידוע לכם, השנה נציין 75 שנה להצלת יהודי בולגריה ונכבד את זכר 11,343 יהודי טרקיה מקדוניה ופירוט, שגורלם היה שונה - הם נשלחו למחנות המוות של הנאצים. לרגל יובל ה-75 לאירועים אלה, ארגון "שלום" מכין בתיאום עם ממשלת בולגריה, תכנית לאומית עם אירועים שיתקיימו בבולגריה כולה. שיא האירועים יהיה בין 7-12 בחודש מרץ בסופיה, פלובדיב וסקופיה (בירת מקדוניה). כבוד גדול הוא לנו לקבל את המשלחת שתורכב מנציגי כל הארגונים של יהודי בולגריה בישראל, בהנהגת הרי זסלר.

יש לי העונג להודיע שאחרי פגישות עם יצחק אינו בשבועיים האחרונים, הנהלת "שלום" החליטה פה אחד להעניק תעודת כבוד לבולגרים שהוכחה תרומתם למאבק נגד רדיפת יהודי בולגריה בתקופה 1941-44. התעודה תינתן ע"י "שלום" ו"איחוד עולי בולגריה בישראל".

ברצוננו להגביר בעתיד את הקשר בינינו. אנו מציעים שבעת ביקור המשלחת שלכם במרץ הקרוב, ייחתם הסכם לשיתוף פעולה בין "שלום" ל"איחוד עולי בולגריה", בתקווה לחיזוק הקשרים שלא ניתנים לניתוק בין שתי הקהילות שלנו.

ב-10 במרץ נציג את הספר "יהודי בולגריה – היסטוריה חיה". בספר יסופר על חיי יהודי בולגריה, בישראל ובבולגריה. מקום מיוחד בספר יוקדש לארגון הוותיק והמרכזי של עולי בולגריה לישראל – איחוד עולי בולגריה.

אני מצרף את תכנית הארועים ליובל ה-75 להצלתנו ומידע על הספר "יהודי בולגריה – היסטוריה חיה".   

אני מסיים בתקווה ששנת 2018 תהיה מוצלחת עבורנו במישור האישי והמקצועי.

בברכות לבביות,
ד"ר אלכסנדר אוסקר
יו"ר "שלום"

 

התמונה הצמודה היא המכתב בבולגרית,שתרגומו לעברית מוצג כאן. קליק על התמונה להגדלתה.

עבור לתוכן העמוד